Самодіяльність в 30-х

Матеріал з Історія Саджавки

Перейти до: навігація, пошук

Цю фотографію зберігав Щербатюк Василь, який зараз проживає в Коломиї.

Точний рік фотографії невідомий. Вона зроблена до 1933 року, бо на фото є священик Сидір Бобикевич, який помер в 1933 році.

Ймовірно, зліва від священика сидить його дочка Клавдія Бобикевич із чоловіком. Клавдія є автором книги У тіні героїв.

Якщо ви знаєте ще когось на фотографії то просимо повідомити через форум на сайті [1] або емейл roman@gelembjuk.com

left

Оновлено (17 Лютого 2012)

Після публікації на сайті ми отримали деякі нові відомості від саджавських старожилів.

Ми вважали що фотографія зроблена в 1932 році. Але виявилося що раніше. Янчій Іван Михайлович пригадує що цю читальню будували у 1927 році. Вона знаходилася між Шкарповичем і Палійчуком. Самі учасники «Просвіти» ходили в ліс, рубали дерево і будували.

Тому, вже точно можемо стверджувати що це 1927 рік.

Людей на фотографії згадувала Янчій (Грицюк) Марія Василівна, 1920 р.н.

В першому ряду посередині сидить Андрушко Василь.

В другому ряду дівчинка між двома чоловіками в піджаках Данилюк Софія (Івана Дякового). Три інші дівчинки в цьому ряду - крайня Данилюк Полагна, потім Максим’юк Анна Миколаївна і біля чоловіка в піджаку Кузьмин Марія Михайлівна.

В третьому ряду Княгніцький Михайло з сином Іваном (тримає на руках). Андрійчук Микола стоїть за двома чоловіками в піджаках (один з бородою).

Останній найвищий ряд справа Андрійчук Петро і біля нього Максим’юк Михайло Ількович. Можливо, з цимбалами Сенюк (але не впевнена).

Також Марія Василівна впізнала Клавдію Бобикевич з її чоловіком (ми були невпевнені чи то вона). Крім того вона думає що чоловік біля священника Сидора Бобикевича у військовій формі це його син (але невпевнена в цьому).

Василь Герей повідомив що на фотографії є Кнігніцький Василь (може мав на увазі Михайла),Яремин Дмитро ,Джигринюк Микола.

Щербатюк Василь (який зберігає фотографію) зауважим що там є і його дід Микола Щербатюк (Николішка) - внизу справа напівприліг. Марія Василівна це підтвердила.

Особисті інструменти